A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shpresa Morina

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Akrashticë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
BIOGRAFIA: Shpresa Morina është një këngëtare e njohur. Shpresa Morina lindur me 1967 në Akrashticë të Vushtrrisë. Shkollën fillore e kreu në Pantinë të Vushtrrisë, ku edhe u aktivizue në shoqerinë muzikore Shkëndija të Pantinës bashkë me vëllezërit Ferkiun dhe Fatmirin si dhe me motrat Dritën, Mirditën dhe Fatimen. Pastaj u aktivizue në shoqerinë Drita e Shupkovcit bashkë me të motrën Dritën, ku kanë bërë edhe një inçizim në RTK më këtë shoqëri muzikore. Shkollën e mesme e kreu në Vushtrri, ndërsa s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Sadete Shkodra

Vera Laçi

Aida Baraku

Ganimete Jashanica

Shqipe Kastrati

Violeta Demaj

Fortesa Citaku

Valentina Ajdari

Shamsah

Dhurata Haliti


Tags: Shpresa Morina

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019