Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shpresa Spaho - Gonxhe Ne Pemen E Lirise

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gonxhe Ne Pemen E Lirise".
3. Video është e këngës "Gonxhe Ne Pemen E Lirise", por nuk këndohet nga Shpresa Spaho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shpresa Spaho - Gonxhe Ne Pemen E Lirise  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 16-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1977

1977-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gonxhe Ne Pemen E Lirise" kënduar nga Shpresa Spaho.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vaçe Zela. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ja rodhen vite varg
Si atehere ne rini
U mblodhem prape ketu,
O shkolla e rinise,
Klasa jone , banga jone,
Sa permallim!
Zeme vendet si dikur
Dhe pergjigjemi njezeri dhe per ju
O, shoqet tona!
Nuk mungoni asnjehere ju midis nesh.
Ja po ju shoh,
Ne barrikadat zjarr,
S’ju drodh qerpiku
Gjithmone me ne jeni ne radhe!
Ja po ju shoh
Ne barrikadat zjarr,
Vitet shkojne tutje,
Dhe ju perhere edhe me prane.

Ref.
Lule vajza, lule maji,
Lule , yje-zjarr!
Kengen tuaj e kendon Atdheu mbane.
Lule vajza, lule maji,
Lule, yje-zjarr!
Vepren tuaj e vazhdojne brezat mbare.

Ne moshen tuaj jane
Vajzat tona yll e drite
Sot rritur ne liri,
Jeten vete e ndertojne
E krijojne dhe e mbrojne
Me dashuri.

Lum ne qe i rritem
Shtatlastare, trimeresha, duararta.
O, shoqet tona!
Nuk mungoni asnjehere ju midis nesh.
Ja po ju shoh
Aksioneve prape ne balle
Me vajzat tona
Gjithmone me ne jeni ne rradhe.
Ja po ju shoh,
Aksioneve prape ne valle
Vitet shkojne tutje
Dhe ju perhere edhe me prane.Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet