Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqip Nb

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Shqip Nb është një grup artistësh i njohur. Shqip NB u formua që nga viti 2004, së pari, Antari i grupit Shqip NB, Kemajl Rama u takua me Edison Kelmendin, dhe filluan ta formojn grupin muzikor, dhe nuk kaloj shumë gjatë kur kusherini i Kemajlit, Azem Haziri ju bashkangjit grupit. Dy kushërit jan nga Ferizaj kurse Edisoni ësht nga Istogu, por fatmirësisht, që të tret jetojn në Zvicërr. Deri tash kan këndu shumë këngë dhe disa ilahi të bukura, dhe inshAllah me ndihmen e Allahut, do të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Shqip Nb, Shqip-Nb, Azem Haziri, N.B, N.B.

Komente 0