Shqip Nb
Shqip Nb

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Shqip Nb është një grup artistësh i njohur. Shqip NB u formua që nga viti 2004, së pari, Antari i grupit Shqip NB, Kemajl Rama u takua me Edison Kelmendin, dhe filluan ta formojn grupin muzikor, dhe nuk kaloj shumë gjatë kur kusherini i Kemajlit, Azem Haziri ju bashkangjit grupit. Dy kushërit jan nga Ferizaj kurse Edisoni ësht nga Istogu, por fatmirësisht, që të tret jetojn në Zvicërr. Deri tash kan këndu shumë këngë dhe disa ilahi të bukura, dhe inshAllah me ndihmen e Allahut, do të...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0