Shqip Nb
Shqip Nb
Shqip Nb
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Shqip Nb është grup artistësh i njohur. Shqip NB u formua që nga viti 2004, së pari, Antari i grupit Shqip NB, Kemajl Rama u takua me Edison Kelmendin, dhe filluan ta formojn grupin muzikor, dhe nuk kaloj shumë gjatë kur kusherini i Kemajlit, Azem Haziri ju bashkangjit grupit.

Dy kushërit jan nga Ferizaj kurse Edisoni ësht nga Istogu, por fatmirësisht, që të tret jetojn në Zvicërr.

Deri tash kan këndu shumë këngë dhe disa ilahi të bukura, dhe inshAllah me ndihmen e Allahut, do të arrin të bëhen të famshëm në anëmban botës. Stili i muzikës së Shqip NB ësht Hip-Hop dhe tallava, por kan edhe disa këng të prekshme që i ngjajn stilit të Dulit dhe të madhit Adem Ramadani.

Më datë 7 Shkurt 2009, Shqip Nb publikojnë videoklipin "Gurbeti".

Më datë 1 Mars 2009, Shqip Nb publikojnë videoklipin "Rrjedhin Lot E Mi", në bashkëpunim me Zëri I Jetës.

Më datë 7 Mars 2010, Shqip Nb publikojnë videoklipin "Ti E Teprove".

Më datë 11 Shtator 2014, Shqip Nb publikojnë videoklipin "Zemra Jem".

Më datë 7 Tetor 2014, Shqip Nb publikojnë videoklipin "Fati".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0