Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqip Nb - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

(Kemajl)
Erdha nZvicërr jeta mu doket shumë e mirë
Por pak ma von e pash që ësht shumë vështir
Sa lotin e derdha kur e lash vendlindjen
por gjithmonë e kujtoj familjen
Për luft trishtova e shumë u gzova
por prap vendin tim sun e harrova

Ah Gurbet

(Azem)
Kaq i ri ngurbet dola
familjen e harrova
tungat oj Nanë tungat o Bab
se pa ta sun të jetoj

Ref:Azem
Larg atdheut në Mergim
Numroj ditët pa mbarim
A thu vjen ajo ditë
shtëpin time me u kthy

(Edison)
Ky gurbeti i shkret
ma shkatrroj kët jetë
I pa fat un qëllova
nga familja u largova

Ref:Edison
Larg atdheut në Mergim
Numroj ditët pa mbarim
A thu vjen ajo ditë
shtëpin time me u kthy


Ky tekst u dërgua nga AdelinaShqip Nb
Publikimi: 07/02/2009


Shqip Nb - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Shqip Nb.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqip Nb:


Komente 0