Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Shqipe Abazi - Dy Minuta  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/10/2012

2012-10-20T16:58:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dy Minuta" kënduar nga Shqipe Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shqipe Abazi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Roland Çukaj - Dy Minuta

Ne takimin tone ti vjen me vrap
Dy minuta edhe iken prap
Sot tuj t'prit me zuri nata
Pres dy puthjet me te gjata
Mbrem nuk erdhe e din vete
Borxh nje puthje me ke mbete ,

Ref.(x2)
Vjen ngadale ti si fllad mali
Nuk flet nuk te ndihet zani
Dy minuta puthja zgjat
Por pa gjume me shkon nje nate (2 here)

Ne takimin tone ti vjen perhere
Dy minuta dhe iken si ere
Dil te lutem shpesh aman
Se tuj prit boll me ke lan
Per zemren qe rreh merak
Veç nje puthje n'dite eshte pak

Ref.(x2)
Vjen ngadale ti si fllad mali
Nuk flet nuk te ndihet zani
Dy minuta puthja zgjat
Por pa gjume me shkon nje nate (2 here)

Vjen ngadale ti si fllad mali
Nuk flet nuk te ndihet zani
Dy minuta puthja zgjat
Por pa gjume me shkon nje nate...

Lumnije Ramadani - Dy Minuta

E pa shpres mu duket vetja
deri sa te pash un sot
per nje qast mu ndreq jeta
me e mir mu dok kjo bot

mos e zgjat me muhabete
se spo del ma shpejt ne der
me mjafton veq 2 minuta
qe te ndjej sa me pelqen

REF:
Jo o ndoshta nuk po mbojn syt
ti je qashtu qysh e kam lyp
jo sot dakikin nuk po ja fali
ishalla ja shohum hajrin

bjeri shkurt se me ra pika
behu pak sa veq ma direkt
pak me dasht nuk ta merr menja
zemra jeme qfar te jet

mos e zjgat me muhabete
pse spo del ne der
me mjafton veq 2 minuta
qe te ndjej sa me pelqen

REF:
Jo o ndoshta nuk po mbojn syt
ti je qashtu qysh e kam lyp
jo sot dakikin nuk po ja fali
ishalla ja shohum hajrin

Fisniket & Mihrije Braha - Dy Minuta

Mu afrove e s'të kam hetu,
besa se kam ditë se të du,
veq kur shkove at-her e kuptova,
pse u nguta, medet sa gabova.

Zemrën n'dy copa, ti ma theve,
një e more e kurr nuk ma ktheve,
koha ec, ne jemi ndal,
100 netë, medet asnjë fjalë.

Dy minuta, sot erdhe e shkove,
dy minuta, afër por nuk fole,
as një fjalë ne dy, nuk e ndrruam
as su ndam, as nuk u pajtuam.

Dy minuta sot erdha e shkova,
dy minuta, veq me t'pa qëndrova,
s'pata zemër, në sy të shikoj,
afër teje, vetes s'i besoj.

Nuk e kam se tash jam vetëm,
e ti n'zemër, më pate hy,
por e kam se asnjë tjetër,
nuk ësht ka përngjan në ty.

Mua më pysin ata që na njohin,
habiten, pse bashk nuk na shohin,
nuk jam mësu, unë pa ty me dal,
nuk po du njerzit, mem n'gjit fjalë.

Dy minuta sot erdhe e shkove,
dy minuta, afër po nuk fole,
as një fjalë ne dy, nuk e ndrruam,
as su ndam, as nuk u pajtuam.

Dy minuta, sot erdha e shkova,
dy minuta, veq me t'pa qëndrova,
s'pata zemër, në sy të shikoj,
afër teje, vetes s'i besoj.

Dy minuta, sot erdhe e shkove,
dy minuta, afër po nuk fole,
as një fjalë ne dy, nuk e ndrruam,
as su ndam, as nuk u pajtuam.

Dy minuta, sot erdha e shkova,
dy minuta, veq me t'pa qëndrova,
s'pata zemër, në sy të shikoj,
afër teje, vetes s'i besoj.
Më Shumë Këngë Nga Shqipe Abazi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet