Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Shqipe Kastrati I Kushton Këngë Prizrenit Të "Saj"


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
[28-12-2016]
Shqipe Katrati, artistja jonë që ka trajtuar mjeshtërisht në dekada artin tonë popullor, nëpërmjet të cilit ka ngritur vlerat tona kombëtare, këtë fundvit vjen me projekt të ri. Me fjalë zemre, ajo sjell këngën "Prizren, ma i amli vend", ku i këndon më mall qytetit të lindjes, me tekst të Valmir Lleshit e muzikë të Alfred Popajt.

Në këtë këngë gjejmë portretin e qytetit emblematik, me heronjtë e tij të paepur, e me gjithë vyrtytet të cilat artistja jonë i ka ruajtur brenda në shpirtin e saj të madh, për të na i sjellur sot mekëtë këngë. Këngës i është punuar edhe videoklipi, i cili pritet të publikohet në muajin e ardhshëm.
 (Arsim Kolari - Teksteshqip.Com)

Dergoi: arsimdiber
Komente mbi këtë artikull


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet