Shqipe Kastrati

Shqipe Kastrati I Këndon Dëshmorit Xhafer Avdullahi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[14-05-2015]
Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore Shqipe Kastrati, sapo ka sjellur projektin më të ri kushtuar dëshmorit "Xhafer Avdullahi" nga Aqareva e Drenicës. Tekstin e ka thurrur me mjeshtëri të rrallë Valmir Lleshi, ndërsa muzikën dhe orkestrimin Burim Krasniqi. Veç saj, Shqipja së shpejti do hedh në You Tube edhe këngën "Vijnë vaporat", gjithashtu të orkestruar nga Burim Krasniqi. Janë këto projekte që dëshmojnë se Shqipe Kastrati zë një vend të rëndësishëm në estradën tonë dhe se risitë do jenë më të shpeshta në ndërkohë.
 (Arsim Kolari - Teksteshqip.Com)

Shqipe Kastrati I Këndon Dëshmorit Xhafer Avdullahi

  Shqipe Kastrati - Xhafer Avdullahi (Deshmor) [Teksti dhe Klipi]
Dergoi: arsimdiberKomente 0