Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati - Gishtat Me Dukat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur ke hy n'valle me shoqe
Krejt jeshit mbi ty kan ra
Djemve t'ri zemrat ja u dogje
Syni i keq mos raft me t'pa

E djemve t'ri zemrat ja u dogje
Syni i keq mos raft me t'pa

Ref...x2
Belin me kollan moj
Gishtat me dukat
Sa her me qerpik moj
S'po na len rehat

Dikush knaqet kur t'sheh n'valle
Dikuj zemra po i pelcet
Me sevda po ta knoj kangen
Lujma lojen qysh din vet

Me sevda po ta knoj kangen
Lujma lojen qysh din vet

Ref...x2
Belin me kollan moj
Gishtat me dukat
Sa her me qerpik moj
S'po na len rehat

...

Ref...x2
Belin me kollan moj
Gishtat me dukat
Sa her me qerpik moj
S'po na len rehat


Ky tekst u dërgua nga Gazmendi(gadime)   arsimdiberShqipe Kastrati
Publikimi: 12/06/2008
Festivali: Polifest 2008


Shqipe Kastrati - Gishtat Me Dukat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gishtat Me Dukat".
3. Video është e këngës "Gishtat Me Dukat", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:


Komente 0