Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati - Mos Harroni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ne nje tok te djegur
Lulet nuk lulzojne
Ne nje qiell me mjegull
Yjet nuk ndriçojne

Lulja jone ka çelur
Zemrat ne krahrore
Yjet bashk jan ndezur
Sonte per deshmoret

Ref...
Mos harroni lulet
Qe ne plume fak u dhan
Mos harroni nenat
Qe lotojn per djemt qe ran

Mos harroni malet
Ku shqiponja fluturon
Lart ne qiell ngrihet Kosova
Monumenti i gjakut ton

Ne nje tok me dhimbje
Endrrat nuk kushtojne
Ne nje stine rilindje
Zemrat lulezojne

Lulet pikojne vesen
Si lot per deshmoret
Qe lindin e vdesin
Vetem per Kosoven

Ref...
Mos harroni lulet
Qe ne plume fak u dhan
Mos harroni nenat
Qe lotojn per djemt qe ran

Mos harroni malet
Ku shqiponja fluturon
Lart ne qiell ngrihet Kosova
Monumenti i gjakut ton


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shqipe Kastrati - Mos Harroni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Harroni".
3. Video është e këngës "Mos Harroni", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:


Komente 0