Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati, Mahmut Ferati & Shaqir Cervadiku - Rrenagjija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Shaqiri...
Shume premtime din me dhane
More mik ti gjetsh belan

Mahmuti...
Kerkun shoqin s'ta kam gjet
Per me rrejt e me t'lan fjete

Shaqiri...
O kur gerhat ne gjume ka flen
Thone per ty prap eshte ka rren

Mahmuti...
Kur i rrejshe babe e nane

Sebashku...
Rrej rrej rrej se rritesh t'kan pas thane

Mahmuti...
Rrenat tua morren fushen
Kokat tona n'mend s'u mbushen

Shaqiri...
Sa per fytyre se ke veç vese
Te eshte be rrena menyre jetese

Mahmuti...
Qysh ne djep e derin n'pension
Rrena jote profesion

Shaqiri...
A i ndegjon ti fjalet e urta

Sebashku...
O rrena i ka kambet e shkurta

Shaqiri...
Rren mashtron as s'i vjen marre
Skuqet hiç s'i jep pese pare

Mahmuti...
Deri ne fyt n'borxhe esht rras
Ta ndeq rrene te bon budall

Shaqiri...
Me i besu eshte krejt e kote
Kurr te verteten nuk ta thot

Mahmuti...
Veç premtime mban ne goje

Sebashku...
O rren e t'fik pa pas nevoje

Mahmuti...
Kur te jep fjalen tuj ba be
Shkruje rren se rren e ke

Shaqiri...
Ai qe te rren e te len me shprese
Del padash dhe i pabese

Mahmuti...
Sa flet rrena fol t'verteten
Mos me te thirr e na cakton jeten

Shaqiri...
Sa do te shitesh ti zotni

Sebashku...
O e ki emnin rrenaxhi


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shqipe Kastrati, Mahmut Ferati & Shaqir Cervadiku - Rrenagjija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrenagjija".
3. Video është e këngës "Rrenagjija", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati, Mahmut Ferati & Shaqir Cervadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:


Komente 0