Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shqipe Kastrati & Bekim Kastrati - Mos Harroni Bab E Nane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Harroni Bab E Nane".
3. Video është e këngës "Mos Harroni Bab E Nane", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati & Bekim Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shqipe Kastrati & Bekim Kastrati - Mos Harroni Bab E Nane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Lulja E Kismetit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Berati...
Si per nanen edhe baben
Nuk i gjen ne gjith dynjan
Mos harro se t'kan bo koken
E qumesht gjini te ka dhan

Bekimi...
Fort e embel esht dashnia
Pse s'e bon qejfin qeder
Nona e baba t'pret ke shpija
Ej i ke bo çuno zeher

Berati...
Mos harroni si kan than
Dhe sikur te behesh mbret
S'te thot goja bab e nan
Kur te dush ti per me i gjet

Bekimi...
Mos harroni si kan than
Dhe sikur te behesh mbret
S'te thot goja bab e nan
O kur te dush ti per me i gjet

Shqipja...
Amon kur martohen çunat
Si esht ba kjo puna sot
Nan e bab i harrojn
E nusja e re u dashka fort

Flora...
Vall sikur me vra nje gisht
Do fillosh ti per me u qa
Si perher ti ke me u thirr
Ah moj nane sa jam vra

Shqipja...
Mos harroni si kan than
Dhe sikur te behesh mbret
S'te thot goja bab e nan
Kur te dush ti s'ke me i gjet

Flora...
Mos harroni si kan than
Dhe sikur te behesh mbret
S'te thot goja bab e nan
Kur te dush ti s'ke me i gjet

...


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë