Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati - Prizren Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Mirmengjez ne dhe te huaj
tash sa vite shume e vuaj
cenka rande cenka veshtire
mos me thane shqip naten e mire

shume e re isha kure ika
parajs me dukej Amerika
por jo sqenka e vertet
tash e kam ndi veten vet

REF
Cdo varg me za kur knoj
smundem jo t'mos e kujtoj
jam largu e tret ne ket vend
por si ty sgjeta Prizren

Prizren ma i ambli vend

Cdo varg me za kur knoj
smundem jo t'mos e kujtoj
jam largu e tret ne ket vend
por si ty sgjeta Prizren

Prizren ma i ambli vend

II
large vendlindjes si n'llogore
kem festu shume pervjetore
i kem kendu dhe pamvarsise
se jem bija t'shiptarise

se kupton askush se n'djen
sa dhemb buzeqeshja ne skene
une do t'knoj sa te dridhet vendi
se jam bij nga PRIZRENI

REF
Cdo varg me za kur knoj
smundem jo t'mos e kujtoj
jam largu e tret ne ket vend
por si ty sgjeta Prizren

Prizren ma i ambli vend

Cdo varg me za kur knoj
smundem jo t'mos e kujtoj
jam largu e tret ne ket vend
por si ty sgjeta Prizren

Prizren ma i ambli vend


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Shqipe Kastrati - Prizren
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prizren".
3. Video është e këngës "Prizren", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:


Komente 0