Shqiponja Doko
Shqiponja Doko

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Itali
  • Mosha:
  • 54 VjeçBiografia

BIOGRAFIA: Shqiponja Doko është një këngëtare. Shqiponja Doko eshte kengetare Shqipetare e lindur ne Tirane ne korrik te vitit 1969. Deshira dhe talenti per muziken ka nisur qe ne femijeri, dhe ka nje pasion te vecante edhe per kercimin. Ajo jeton ne Milano, Itali prej shume vitesh tashme dhe malli per vendlidjen dhe malli per muziken shqipetare e ktheu serisht tek pasioni dhe endrra me e madhe: MUZIKA Më datë 15 Nëntor 2021, Shqiponja Doko & Cani Etemi publikojnë videoklipin "Merre Zemr...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0