Shqiponja Doko
Shqiponja Doko
Shqiponja Doko
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Itali
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Shqiponja Doko është këngëtare. Shqiponja Doko eshte kengetare Shqipetare e lindur ne Tirane ne korrik te vitit 1969.
Deshira dhe talenti per muziken ka nisur qe ne femijeri, dhe ka nje pasion te vecante edhe per kercimin.
Ajo jeton ne Milano, Itali prej shume vitesh tashme dhe malli per vendlidjen dhe malli per muziken shqipetare e ktheu serisht tek pasioni dhe endrra me e madhe: MUZIKA

Më datë 15 Nëntor 2021, Shqiponja Doko & Cani Etemi publikojnë videoklipin "Merre Zemren Time". Videoklipi u prodhua nga kompania FRAME Pro.

Më datë 2 Shkurt 2022, Shqiponja Doko publikon videoklipin "Potpuri Tironse".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0