Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Shqiponja Muhaxheri
  • Vendlindja:
  • Sllatinë E Madhe (Fushë Kosovë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Gusht 1978
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  115

Shqiponja Muhaxheri është këngëtare e njohur. Karrierën e saj muzikore e nis në moshën 12 vjeçare në Ansamblin "Bajram Curri". Merr pjesë në shumë manifestime e koncerte, si brenda, ashtu dhe jashtë vendit. Ka edituar disa albume muzikore, ku secili ka pasur suksesin e garantuar. Është e martuar dhe ka tre femijë, dy djem e një vajzë. Ajo gjithashtu punon edhe si mësimdhënëse e gjuhës angleze, në Fushë Kosovë, aty ku dhe jeton.

Në Qershor 2002, Shqiponja Muhaxheri merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Te Pres Me Mall".

Në Qershor 2003, Shqiponja Muhaxheri merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "S'me Ze Gjumi Pa Te Pare".

Në vitin 2010, Shqiponja Muhaxheri publikon albumin "Live".

Në Nëntor 2013, Shqiponja Muhaxheri merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "S'ka S'ka".

Në vitin 2014, Shqiponja Muhaxheri publikon albumin "Live".

Më datë 20 Maj 2016, Shqiponja Muhaxheri publikon videoklipin "Unazë Pa Shpresë". Muzika e këngës u punua nga Hekuran Prenaj, teksti u shkrua nga Milaim Islami, ndërsa për orkestrimin u kujdes Hekuran Prenaj. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 28 Maj 2016, Shqiponja Muhaxheri publikon videoklipin "Te Dua".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet