Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqiponjat - Duhesh Me Ndryshu (Feat. 52oni)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  11

REF 2x:
Ti kujton se jeta jote ska fund kurr
ku jan premtimet qe thojshe ti kur dikur
ku mbeti lumturia juj
apo s'don alkol me shoqni te papuni
ke harru se n'shpi ke gru
edhe fmive t'mi nuk ju jep ma rendesi

per her t'par u takuam ne nje vend ku momentet u sheruan ne nje shpres qe jeten ta kalonim bashk si askush tjeter e genjeshter jo deri diten deri diten e marteses brenda vetes zjarr qe z'do fikej kurre nje leter per ty fjal te dua deri kur e di qe gjithcka mori fund nej n'dryshoj leshoj veren ma t'madhe t'jetes sa here se kuptoj pse jeta ma shkatrrua si keq ka fillua ka harruar buzeqeshjen e hershem netet pa te ndjenjet vazhduan per faktin duke kujtuar kohen un nuk me t'vertet ai e donte kohen pranver u bo dhe fjala SHENJT u betua me jetu bashk ma shum se nje jete n'dermjet t'zezes t'keqe dalin tjeter s'ka m'barojn fjalet e mira tani kuptim ma nuk ka.
rref:2x
ti kujton se jeta jote s'ka fund kurr
ku jan premtimet qe thojshe ti
kur dikur ku mbeti lumturija juj
apo s'don alkol me shoqni te papuni
ke harru se n'shpi ke gru edhe fmive
t'mi nuk ju jep ma rendesi.
tortura te shumta i kishe pa prites jetes se lumtur tash shpejt i dhe nje kthes nuk tu dukte vetja qe flisje si perpara fjaleve te bukra u ktheve mu te shara kishe shum probleme me bezniqin tend te flliqur gruja ne shtepi qendronte e braktisur nuk doje ma me dit ca flasin tjert per ty u ban disa baljerra qe s'kishin munsi me u k'thy ajo qe u munonte prap me ta k'thy dashnin luft per nje te ardhmen qe ta rrisnin bashk fmin ta dha nje munsi qe ti i bjen shkelem shkelem ne shtepi tash ti e bane hevem ngatrrove familjen e bane jeten ferr ne syt e gjith botes u bane ni tmerr si n'ferr ditet kalojn me ty ne shpi i keq per familjen tash edhe per shoqeri.
ti kujton se jeta jote s'ka fund kurr
ku jan premtimet qe thojshe ti kur dikur
ku mbeti lumturija juj
apo s'don alkol me shoqni te papuni
ke harru se nshpi ke gru edhe fmive t'mi nuk ju jep ma rensi.
ti kujton se jeta jote s'ka fund kurr
ku jan premtimet qe thojshe ti kur dikur
ku m'beti lumturija juj
apo s'don alkol me shoqni te papuni
ke harru se nshpi ke gru edhe fmive t'mi nuk ju jep ma rensi.


Ky tekst u dërgua nga teresaShqiponjat
Featuring: 52oni
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/12/2012
Muzika: Marenglen Boja


Shqiponjat - Duhesh Me Ndryshu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Duhesh Me Ndryshu".
3. Video është e këngës "Duhesh Me Ndryshu", por nuk këndohet nga Shqiponjat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqiponjat:


Komente 1