A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Familja Rama

AGRONI FITIMTAR,
FARUKU CLIRIMTAR,
ALBERTI LUFTETAR,
TE GJITHE JEMI SHQIPETARE.

NESE FJALET E MIA NUK I DINI,
CFARE BURRASH ISHIN XHEVATI E XHELADINI,
3 MOTRAT SYTE SI HANA,
HAMIDJA, SHQIPJA E SUZANA.

PO KESHTU KA QENE KISMETI,
SI I VRANE BEJTUSHIN E ISMETIN.
PRAPE KETU KA ME KENDU KANGA,
SI LUFTUAN FAMILJA RAMA.

KETA JANE DESHMORE TE LIRISE,
PERFSHIRE EDHE TRE DJEM TE USHTRISE.
NDER TA ESHTE EDHE GJYSHJA IME,
E PLAGOSUR, POR ESHTE PRAPE TRIME.

NDOSHTA JANE PRAPE ME DHIMBJE,
PER LIRINE QE S'E SHIJUAN,
LIBRIN E HISTORISE NE DORE E KEMI MARRE,
PER ME I NJOFT LUFTETARET TANE.

- poezi nga Shqiponje Rama


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019