A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Shqiprim Sylejmani - Jam Merzit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/06/2016

2016-06-17T07:25:32

Këngë e albumit:

"Live 2019"

Këngë e albumit:

"Fotografia"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jam Merzit" kënduar nga Shqiprim Sylejmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hekurani - Jam Merzit

Perveq kujtimeve perjetimeve
Azgje tjeter neve sna ka mbet
Na kan lan vet per ne ato kan qen
Dashuria e vertet

Ku mbeti aj premtim
Shpirti im
Te dua deri ne amshim
Qielli eshte i mbush me re
Dielli nuk po nxe
Nuk ka me dashuri per ne

Ref
Jam merzit me e pa
Jo si ajo ska
Me byti kjo vetmia
Jam merzit me e pa
Jo si ajo ska
Po me shoqeron rakia

Daim Lala - Jam Merzit

zemra jem rahat su ba
e kam dite qe ke me u nda
je nda je nda oh sa keq mke vra

zemra jem rahat su ba
e kam dite qe ke me u nda
je nda je nda oh sa keq me ke ba

x2
jam merzit jam merzit
malli per ty ka mem mbyt
jam merzite pa ty smuj
oj dashni per ty po vuj

kjo zemer me nuk rreh
po pyt ti ku je
je nda je nda oh sa keq mke vra

kjo zemer me nuk rreh
po pyt ti ku je
je nda je nda oh sa keq me ke ba

x2
jam merzit jam merzit
malli per ty ka mem mbyt
jam merzite pa ty smuj
oj dashni per ty po vuj

Safet Rizaj - Jam Merzit

ti ne zemer me ke mbet
pa ty zemra don mu djeg
sa keq eshte mu kan pa ty
sa keq eshte kur nuk je ti

ket kenge me lot ta kam shkru
me zemer e kam kendu
tkisha dit qe ke me shku
as nje here skisha gabu

Jam merzit jam merzit
per ty or shqpirt
jam merzit jam merzit
zanin tend po du me ni

ne carshi une jam tu shku
pi shoh njerzit tuj kalu
gjitha femrat qi kalojn
sikur ti me ngjasojn

pa ty zemra don mem plas
pa ty zemer sjam rahat
ah sa keq qi nuk tkam ngat
pa ty srihet as nje nate

Refren

Merzija me mbyti mu
sa shum lot me kan lotu
se di tash se ku ke shku
as nuk di ku met kerku

e vertet eshte qi jam pa ty
por zemra ime mrreh per ty
syni jem lajmerrohu ti
pa ty mu kan skish ma zi

Refren
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019