Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Shqiprim Sylejmani - Mora Fjale  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/08/2019

2019-08-09T13:11:30+00:00

Këngë e albumit:

"Live 2019"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mora Fjale" kënduar nga Shqiprim Sylejmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lior Hajdari - Mora Fjale

Eh sikur të ishte baca adem gjallë
Ndryshe do te ishte Kosova sot

Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang bash legjendarit
T'i kendoj
T'i kendoj Adem Jasharit t'i kendoj

Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reqakun
Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen
Tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen
Tash sa vjet

Qou Adem
Qou po t'thojn zoqt e malit dhe bilbilat
qou Adem
Po thojn lulet trandafilat
Qou Adem
Po thon kangat thon dhe trimat
Qou Adem
Qou shpejt
Qou shpejt mos rri te varri thot nenelokja
Qou se mjaft ta flladiti ballin toka
Qou se ty te kerkon e tan Kosova
Ty Adem

Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang Adem Jasharit
T'i kendoj
T'i kendoj bash legjendarit
T'i kendoj

E t'i them
E t'i them se gjaku i tij eshte vet liria
Qe ka ardh ne Kosov e n'brigje t'drinit
Kjo liri ja flladiti ballin trimit
Ja flladit

Adem Ramadani - Mora Fjale

Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang bash legjendarit
T'i kendoj
T'i kendoj Adem Jasharit t'i kendoj

Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reqakun
Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen
Tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen
Tash sa vjet
Qou Adem
Qou po t'thojn zoqt e malit dhe bilbilat
qou Adem
Po thojn lulet trandafilat
Qou Adem
Po thon kangat thon dhe trimat
Qou Adem
Qou shpejt
Qou shpejt mos rri te varri thot nenelokja
Qou se mjaft - ta flladiti ballin toka
Qou se ty te kerkon e tan Kosova
Ty Adem

Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang bash legjendarit
Ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit Ti kendoj

E t'i them
E t'i them se gjaku i tij eshte vet liria
Qe ka ardh ne Kosov e brigjeve t'drinit
Kjo liri ja flladiti ballin trimit
Ja flladit (3x)

Bijt E Sefes - Mora Fjale

Mora fjal mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thurr kang
Me i thurr kang bashlegjendarit
Ti kendoj ti kendoj Adem Jasharit
Tash sa vjet tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reçakun
Tash sa vjet ash sa vjet se sheh Drenicen
Tash sa vjet tash sa vjet dhe Mitrovicen

Çohu Adem çou po te thon zogjt e malit dhe bilbilat
Çohu Adem po thone lulet trendafilat
Çohu Adem po thone kanget e trimave

Çohu shpejt çohu shpejt mos rri tek varri
Thote nan lokja çohu se mjaft
Ta flladiti ballin toka
Çohu se ty te kerkon e tan’ Kosova
Ty Adem

Mora fjal mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thurr kang
Me i thurr kang bashlegjendarit
Ti kendoj ti kendoj Adem Jasharit
E t’i them se gjaku i tij eshte vete liria
Qe ka ardh qe ka ardh
Ne Kosove e n’brigjeve te Drinit kjo liri
Ia flladiti ballin trimit
Më Shumë Këngë Nga Shqiprim Sylejmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet