Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shyhrete Behluli - Pavaresia

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pavaresia".
3. Video është e këngës "Pavaresia", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shyhrete Behluli - Pavaresia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"O Me Ty O Pa Ty"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00Sa e shtrejt qenka lirija
Sa ngadal erdh Pavrësia
Sa ka vujtë tan shqiptaria
Nëpër burgje u tret rinija
Sa të të zhdukun tsakatosur
Të dhunuar e tplagosur
Sa janë djegë e janë ba hi
Tketë Kosova Pavarësinë
Sa janë djegë e janë ba hi
Tketë Kosova Pavarësinë

Pavarësinë e fituam
Por shumë shtrejt e paguam
Edhe gzim edhe pikëllim
Ka Kosova vendi im
Pavarësinë e fituam
Por shumë shtrejt e paguam
Edhe gzim edhe pikëllim
Ka Kosova vendi im

II

Tjemi tzgjuar o shqiptar
Për me pa naj ditë të bardhë
Se armiku ska gjumë nsy
Vendit tonë prap me ja msy
Të festojmë por mos t’harrojmë
Tanë dëshmorët t’i kujtojmë
Që dhanë jetën për këtë ditë
Që me shekuj e kemë pritë
Që dhanë jetën për këtë ditë
Që me shekuj e kemë pritë

Pavarësinë e fituam
Por shumë shtrejt e paguam
Edhe gzim edhe pikëllim
Ka Kosova vendi im
Pavarësinë e fituam
Por shumë shtrejt e paguam
Edhe gzim edhe pikëllim
Ka Kosova vendi im


Ky tekst u dërgua nga Nushi
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet