A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shyhrete Behluli - Me Fat Bajramin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Këngë e Albumit:

Po E Jo


Të lutem sot i Madhi Zot me emrat e tu tbukur
me dashuni na solle në botë e na ben te lumtur

Krejt pranverat e ksaj jete në zemër mkan qel sot
erdh bajrami erdh bajrami paska gzim dhe lot
gjitha lulet e ksaj bote ne shpirt mkan lulzu
sofra jon sofra jon zemrat i ka bashku

(REF) Me fat bab me fat nan bani drit si yll me han me fat moter me fat vlla gzim te madh per ne sot ka
me fat bab me fat nan zemrat gjithve u kendoftë
me fat bajrami me fat bajrami paqja e zotit mbi ju qoft

Krejt pranverat e ksaj jete në zemër mkan qel sot
erdh bajrami erdh bajrami paska gzim dhe lot
T'gjitha lulet e ksaj bote ne shpirt mkan lulzu
sofra jon sofra jon zemrat i ka bashku

(REF)me fat bab me fat nan bani drit si yll me han me fat moter me fat vlla gzim te madh per ne sot ka
me fat bab me fat nan zemrat gjithve u kendoft
me fat bajramin me fat bajramin paqja e zotit mbi ju qoft

(REF) me fat bab me fat nan bani drit si yll em han me fat moter me fat vlla gzim te madh per ne sot ka
me fat bab me fat nan zemrat gjithve u kendoft me fat bajramin me fat bajramin paqja e zotit mbi ju qoft...


Ky tekst u dërgua nga Lora Berisha






teksteshqip.com © 2007 - 2018