Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Me Fat Bajramin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Të lutem sot i Madhi Zot me emrat e tu tbukur
me dashuni na solle në botë e na ben te lumtur

Krejt pranverat e ksaj jete në zemër mkan qel sot
erdh bajrami erdh bajrami paska gzim dhe lot
gjitha lulet e ksaj bote ne shpirt mkan lulzu
sofra jon sofra jon zemrat i ka bashku

(REF) Me fat bab me fat nan bani drit si yll me han me fat moter me fat vlla gzim te madh per ne sot ka
me fat bab me fat nan zemrat gjithve u kendoftë
me fat bajrami me fat bajrami paqja e zotit mbi ju qoft

Krejt pranverat e ksaj jete në zemër mkan qel sot
erdh bajrami erdh bajrami paska gzim dhe lot
T'gjitha lulet e ksaj bote ne shpirt mkan lulzu
sofra jon sofra jon zemrat i ka bashku

(REF)me fat bab me fat nan bani drit si yll me han me fat moter me fat vlla gzim te madh per ne sot ka
me fat bab me fat nan zemrat gjithve u kendoft
me fat bajramin me fat bajramin paqja e zotit mbi ju qoft

(REF) me fat bab me fat nan bani drit si yll em han me fat moter me fat vlla gzim te madh per ne sot ka
me fat bab me fat nan zemrat gjithve u kendoft me fat bajramin me fat bajramin paqja e zotit mbi ju qoft...


Ky tekst u dërgua nga Lora BerishaShyhrete Behluli
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2005


Shyhrete Behluli - Me Fat Bajramin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Fat Bajramin".
3. Video është e këngës "Me Fat Bajramin", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0