Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Ne Balle Te Arberit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ne zemer te arberit shendrit per jet
data e kuqe 28
E nentorit te historis
dite e madhe e pavarsis
Shum nderim gjithmon ksaj dite
jet te gjat flamur e shqipe

O flamur i Atdheut
prush nga zemra e Skenderbeut
Kur te valvit ty flladi i malit
shohim doren e Ismail Qemailit
Mbeti pena e Naimit
Flak nga shpirti i Boletinit

Gjith shqiptaret zemer lirie
neper shekuj te mbajten ne gji
Zemren e gjakun ta kan dhan
per liri e per vatan
Na lidh besa, besa e burrit
Na lidh shqipja ne pal te flamurit

O flamur, nderi i pragut
qmimi i yt eshte qmimi i gjakut
Mbi lahut, ne djep te femijes
je simboli i Shqiptaris
Veq nje gjak na rrjedh nder vena
gjaku i shqipes me dy krena


Ky tekst u dërgua nga Katunari


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shyhrete Behluli - Ne Balle Te Arberit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Balle Te Arberit".
3. Video është e këngës "Ne Balle Te Arberit", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0