Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Gjuh E Bukur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  7

O gjuhe e bukur
O moj gjuhe amtare
O je e ambla
O moj gjuhe shqiptare

O je e bukur
O moj e kulluar
O qe keto troje
O te perdoruan

O gjuhe e bukur
O moj kaq e moçme
O gjuhe sokole
O moj ne dit t'sotshme

O shoqen tande
O moj kund s'e gjen e
O ktu gjithmon
O ti ke me qen e

O je e bukur
O moj si pranvera
O ti nder shoqe
O shkelqen perhera

O se na dojna
O moj ti me ndrit e
O n'vend dum ty
O me te pa t'lire

Qysh se t'foli Skenderbeu
E nder t'part qe Naim beu
Qe me shkrim te pat lartsu e
Gjuhe e bukur qofsh beku e x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberShyhrete Behluli
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1986


Shyhrete Behluli - Gjuh E Bukur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjuh E Bukur".
3. Video është e këngës "Gjuh E Bukur", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0