A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Shyhrete Behluli & Shkelzen Jetishi - Ah Pleqni


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/01/2011

2011-01-03T12:03:12

See Also

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Song from the album:

"Bashke Ne Sofer"


Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetu gjat
E kerkush nuk don me u plak

I
Ndryshe ndryshe m'duket ftyra
Kisha dasht me me rrejt pasqyra
Kisha dasht kohen me ndal
Mos me i pa vijat ne ball

Kisha dasht kohen me ndal
Mos me i pa vijat ne ball

Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetu gjat
E kerkush nuk don me u plak

II
Ndryshe isha ndryshe jam
Qka kam pas ma nuk i kam
As gjasmeti si dikur
Vetem zemra s'plaket kurr

As gjasmeti si dikur
Vetem zemra s'plaket kurr

Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetu gjat
E kerkush nuk don me u plak

III
T'ish kjo koha e rinis
Si sahati me u kurdis
Kisha dit çka me bo vet
T'kisha ndejt veç 20 vjet

Kisha dit çka me bo vet
T'kisha ndejt veç 20 vjet

Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetu gjat
E kerkush nuk don me u plak.


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019