A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Shyhrete Behluli, Remzie Osmani & Motrat Mustafa - Shoqet


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  69

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/11/2015

2015-11-16T15:05:00

See Also

Remzie Osmani

See Also

Motrat Mustafa

Song from the album:

"Nuse Jo Mahi"


Der e n'der i kem pas shpijat
Jemi kon shoqe te mira
Me ju neja kish lezet
Kafja e hidht t'vike sherbet (x2)

Kem ba qef kem ba sefa
Vallah hajrin s'naj kan pa
E kur nanes i kem vyt
E kan dit ku me na lyp (x2)

Njo e omel krejt sheqer
Njo e bukur syt ylber
Njo e holle e gjat selvi
Po ma e mira je kon ti (x2)

Me ju pa tuj nejt pa mu
M'shkojke menja me u idhnu
1 gjys dite bajsha huj o
Kujtojsha u bo ni muj (x2)

Ju kur kishit tema t'rona
Thojshit hajt se pot thirr nana
Mos kujto se s'ju kam ni
Ju kur folshit per dashni (x2)

Njo e omel krejt sheqer
Njo e bukur syt ylber
Njo e holle e gjat selvi
Po ma e mira je kon ti (x2)

Bashke u rritem prap jem bashke
Kem shu pe sa here u dashte
Me i pas t'mirat e botes
Nuk ta zen vendin e shoqes (x2)


Lyrics submited by Lindda   Benie-Cards (1)

2018-08-26 15:59:01
S'po kam sabër ma me prit
Mezi prita me u bo dit
Po thot nana knoni bija
Po na vjen nusja te shpija

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019