A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Shyhrete Behluli - Për Shoqni


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/07/2016

2016-07-16T18:17:36

Lyrics:

Ilir Berani

Arrangement:

Rrahman Kryeziu

Video Production:

MProduction

Song from the album:

"Për Shoqni"

Participating in

Zhurma Show 2016


Sa bukur kalon nata
kur takohet gjenerata
shoqni e vjetër mbeti
nuk po kryhet muhabeti

I kujtojm ditët shkollore
edhe dashuri trrinore
ah moj jetë hove hove
na knaqe nuk na gëzove.

2x
Oj shoqni, shoqni ku jeni
qefin qefin qysh ma keni
e zjarrin japim natës
me kengen e te gjenerates

Te gjith kan qef ne jet
me nejt me moshen e vet
me ja thenë cdo deshire
muni mir e me fol shlire.

S'don shoqnia me u idhnu
veq me u knaq e me u gezu
fjalt e mira me jau than
dite t'vershtira me t'pas pran.

4x
Oj shoqni, shoqni ku jeni
qefin, qefin qysh ma keni
e zjarrin japim natës
me kengen e te gjenerates


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019