A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu - Dasma E Nipit


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  27

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/06/2018

2018-06-23T14:00:13

See Also

Engjëllusha Salihu


Dasma e nipit ja ka nis
Hallat ërdhen n'derë te shpisë
Dilni krejt o më i prit
Gzimë i madhë me martu nip

Kur vijnë tezët një nga një
Dasmes i japin hjeshin
Ty moj motër për hajr t'koftë
Çifti i ri ju trashigoftë

Ty moj motër për hajr t'koftë
Çifti i ri ju trashigoftë

Lujn hallat e tezët
Atmosfera ndezët
Kjo dit nuk harrohët
Nipi po martohët

Lujn hallat e tezët
Atmosfera ndezët
Kjo dit nuk harrohët
Nipi po martohët

Për hajr t'koftë o vëlla kjo re
Ti për dasëm mos kurse
Defat me veti i kem marrë
(...)
E knojna nusën hiq pa nal

E martojm djalin e motrës
E ka tezja yll te botës
Urimë oj motër reja
Sontë e mirë koka neja

Urimë oj motër reja
Sontë e mirë koka neja

4x
Lujn hallat e tezët
Atmosfera ndezët
Kjo dit nuk harrohët
Nipi po martohët


Lyrics submited by A.M.e-Cards (1)

U krijua nga Qendresa Hafizi 2018-06-28 08:44:04
Dasma e nipit ja Ka nis
Hallat erdhen nder te shpise
Dilni krejt o me i prit
Gzimë i madhë me martu nip

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019