Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli & Learta Jakupi - Për Ty Nexhmije Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

[Shyhretja:]
Një jetë ja fale kangës
me ty su ngopëm kurrë
ikën mbi 50 vite
si të ishin muj.

Pak za ty po ta fali
ty Nexhmije, ty bilbil
Kanarinë e pa mposhtur
që të gjithë të thërrasin yll.

Po ndjen mall për ty Baresha
edhe Nusja Qafgastare
po ndjen mall krejt shqiptaria
për Nexhmijen tonë të madhe.

Një si ti njëherë ka lindur
një si ti jo nuk vdes kurrë
je legjendë zoj e madhe Pagarushë.

O një si ti njëherë ka lindur
një si ti jo nuk vdes kurrë
je legjendë zoj e madhe Pagarushë.

[Learta:]
Hej kam rrit shtatin
ndër këto male
bashkë me qingja e me dele
dhe bylbyla ndër zabele
mbas kombanës lojë e gëzime
si shqiponja ime.

O era lun me barin o nani nani o
e ni shoqe t'lozim o nani nani o
fusha gaz po veshet o nani nani o
lulet bardhë po qeshin o nani nani o
dridhet mali çka u ba
o lujn bareshat në shulla
o dridhet mali çka u ba
o lujn bareshat në shulla.

O era lun me barin o nani nani o
e ni shoqe t'lozim o nani nani o
fusha gaz po veshet o nani nani o
lulet bardhë po qeshin o nani nani o
dridhet mali çka u ba
o lujn bareshat në shulla
o dridhet mali çka u ba
o lujn bareshat në shulla.

NaniNaniNaniNanina
NaniNaninaaaaaaaaaaaa...


Ky tekst u dërgua nga Nuhi

Shyhrete Behluli & Learta Jakupi - Për Ty Nexhmije
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Për Ty Nexhmije".
3. Video është e këngës "Për Ty Nexhmije", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli & Learta Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

51
25

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0