Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Jeto Jetën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Qysh jam tuj nejt n'qefin ma t'mir
Me shoqe tuj pi qaj
Syyt se q'me mbushen vaaj
Nuk jan lot halli, po jan lot nga malli
Qe qdo nan n'zemer i kaa

Edhe pak djalin me nusen dalin ne shpi te vet
Qysh kom menu, o nuk koka leeht
Shyqyr Zot kan shpi te re
I uroj mas shumti fat
Po nanat kan qef me i pas fmit ngat

100 vjet me i ba per mu fmi ke me mbet
Syt nuk ngihen ty tut pa kisha fol me ty nje jet
100 vjet me i pas kam met kqyr si fmi
Sa to gjall zemra e nanes ka frik e dashni

Jeto jeten e knaqu me nusen dhe fmit e tu
Kisha dasht veq mir me ju paa
T'mirat e botes Zoti me ju dhaan
Nanat per fmi gjithmon gajle bajn

Mos ekqyr oren te nana
Hajde sa her t'dush
E ta dish veq me gzim me mbush
E kur t'mer malli per buken qe ta kana
Se ty t'doket mas miri e gatun veq nana

100 vjet me i ba per mu fmi ke me mbeet
Syt nuk ngihen ty tut pa kisha fol me ty nje jet
100 vjet me i pas ka met kqyr si fmi
Sa to gjall zemra e nanes ka frik e dashnii


Ky tekst u dërgua nga  bblertaahmetiShyhrete Behluli
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/11/2023
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Ardian Kastrati


Shyhrete Behluli - Jeto Jetën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeto Jetën".
3. Video është e këngës "Jeto Jetën", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 4