Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyqyri Alushi - Bajram Curri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Tym e nflak nji yll ndriqon
Ne keto bjeshket e kesaj malesis
Bajram Curri po lufton
Ne nji shpell te dragobis
Me bashk malsoret e krasniqes
krah perkrah more tuj luftu
o Bajram ti sna vdiqe
emni yt ska me u harru

o Kadri Kadri Mehmeti
i pabes dole tradhtar
le Kosoven pa djal tvetin
pa udheheqsin shqipetar
na u vra trimi i historis
i Naimit e Ismajl Qemajlit
ne keto bjeshket e dragobis
derdhet gjaku i sokol djalit

Bajram Curr o patriot
i buzqeshur dje dhe sot
i buzqeshur ngru e n fmi
tu bo krah nana parti
hej ksi trima pat shqipnija
pat kosova edhe shum
hero i popullit e ban partia
trim i maleve o Bajram Curr.


Shyqyri Alushi - Bajram Curri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bajram Curri".
3. Video është e këngës "Bajram Curri", por nuk këndohet nga Shyqyri Alushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyqyri Alushi:


Komente 0