Më mbaj mend (për 1 muaj)


Siciliana Mazi - Dashuri Cigane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuri Cigane".
3. Video është e këngës "Dashuri Cigane", por nuk këndohet nga Siciliana Mazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Siciliana Mazi - Dashuri Cigane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Teksti:

Pandi Laço

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2008

Komente

Asnjë Koment

23/11/2008

2008-11-22T23:15:28+01:00Kam udhetur qiellin xhelem xhelem
hej xhelem xhelem xhelem
Kam dashuruar diellin xhelem xhelem
hej xhelem xhelem xhelem.

Ku kam shkuar ndeza zjarre
xhelem xhelem hej xhelem xhelem
Shpirtin kam dhe jam cigane xhelem xhelem
hej xhelem xhelem xhelem

Ref

Fatin ndryshe une e kam te shkruar
boten nuk e shoh jo me syt e tua
xhelem xhelem hej xhelem xhelem
hej ku kam lindur nuk me gjen
zemra ime perjet shtegetuar.

Dashurine cigane zogjt ma kan mesuar
xhelem xhelem hejj xhelem xhelem
hejj ku kam lindur nuk me gjeeeen

Nga shiu pagezuar xhelem xhelem
hej xhelem xhelem xhelelm
mbi kuaj kam vallezuar xhelem xhelem
hej xhelem xhelem xhelem

Ku kam shkuar ndeza zjarre
hej xhelem xhelem xhelem
shpirtin kam dhe jam cigane xhelem xhelem
ouuu xhelem xhelem xhelem.

Fatin ndryshe une e kam te shkruar
Boten nuk e shoh jo me syte etua
xhelem xhelem hej xhelem xhelem
hej ku kam lindur nuk me gjen
zemra ime perjet e shtegetuar.

Dashurin cigane zogjt ma kan mesuar
xhelem xhelem hej xhelem xhelem
hej ku kam lindur nuk me gjeeeeeen

xhelem xhelem xhelem
...

Teksti: Pandi Laço

Ky tekst u dërgua nga Marigona
Më Shumë Këngë Nga Siciliana Mazi:


Komente mbi këtë këngë