Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sidrit Bejleri - Vetja Ime Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Hiri i zemrës u ndez sonte, malli i kohës larg
Vetëm pak e ktheva kokën, ishe ti në prag
Rrugë e vjetër po kërkonte hapat, zërin tënd
Njeri-tjetrin rrugës pritëm, vetëm...

Sa larg shkoj me puthjen tënde, kur ma lë në buzë
Mbyll unë sytë e flas me zemër, lutem mos t'ketë fund
Se dhe sytë kur të përhumben, shpirti i mban gjallë
Edhe lotin do ta djegë ky zjarr...

Të jemi bashkë, këtë beso
Do të dua gjithmonë njësoj
Je vetja ti, je frymë që marr
Do të dua, se të kam në gjak

Në çdo rrugë s'u ndjeva vetëm, ishe ti në prag
Dhe sa herë e ktheja kokën ty të gjeja pranë
Se dhe sytë kur të përhumben shpirti i mban gjallë
Edhe lotin do ta djegë ky zjarr...

Edhe zemra po të ndalë do ish' njësoj
S'do mjaftonte jo, një jetë e tërë
Një botë...

Ky tekst u dërgua nga  ShendEVere

Më Shumë Këngë Nga Sidrit Bejleri:


Komente 0


Sidrit Bejleri - Vetja Ime Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetja Ime Ti".
3. Video është e këngës "Vetja Ime Ti", por nuk këndohet nga Sidrit Bejleri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.