Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silva Gunbardhi - Plaku, Plaka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  57

Plake moj bjere kutruven
Plake moj hajde ketu
Plake moj me jep pak uje
Plake t’u thafte ajo gjuhe

Plaku yne ka nje merzi
Me plaken eshte ne meri
Plaku, plaka c’na u zune
Kush je ti e kush jam une
Bjeme kutruven me uje
Aman se me plase xhane
Bjem bardhakun me dhalle

Ja se c’i tha plaku
Plaku shenjeraku
Plaku moj plaku
O mustaqe sharku
Plaka moj plaka
Plaka gjithe lajka

Shenjeraku plaku
Gjithe lajka plaka
Zot konaku plaku
Gojemjalta plaka

Barku gjunjet s’t’i ka zene
Merre vete se jam me pune
Po deshe pershesh me dhalle
Ngrehu vete se s’je i cale
Jo moj jo, s’jam i cale
Isha une trimi me palle
Do bertas sa te tund fshane
Bjeme bardhakun me dhalle
Silva Gunbardhi
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Adrian Hila
Orkestrimi: Adrian Hila


Silva Gunbardhi - Plaku, Plaka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plaku, Plaka".
3. Video është e këngës "Plaku, Plaka", por nuk këndohet nga Silva Gunbardhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silva Gunbardhi:


Komente 0