Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silva Gunbardhi & Hysni Zela - Bjeri Gajdes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

(Silva)
Nuk ka dasëm o pa dasmorë
nuk ka valle o pa valltar
dhe në vdeksha ju vallzoni
me këngët e vallet lart

Ref:2
Bjeri gajdes gajdegji
bjeri o t'lumtë dora
gajdegji or djal i ri
bjeri për Jafora

(Hysni)
Bjeri bjeri gajdes gajdegj
bjeri bjeri o t'lumt dora
bjeri o djal i ri

(Silva)
Sot ka fest vendlindja jonë
e gjithë rinina zemrat naj ngre
sot ka fest gjithë Shqiptartia
se n'shpirt vlon dashuriaaa...

Ref:4
Bjeri gajdes gajdegji
bjeri o t'lumtë dora
gajdegji or djal i ri
bjeri për Jafora


Ky tekst u dërgua nga Mesefa Tahiri dhe Anita Tahiri

Silva Gunbardhi & Hysni Zela - Bjeri Gajdes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bjeri Gajdes".
3. Video është e këngës "Bjeri Gajdes", por nuk këndohet nga Silva Gunbardhi & Hysni Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silva Gunbardhi:


Komente 0