Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silvan Pentars - Vec Nje Her Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  49

Vec po du me t'pas,
cdo dit e cdo nat.
Me te ledhatu,
24 or ne shtrat.
Nuk po dua tjeter,
veq me t'pas ngat.
Vec te jesh me mua,
jam djal me fat!

Vec nje her,
me lejo ti mua,
Vec nje her,
ti puthi buzet tua.
Asnjeher, asnjeher,
asnjeher o xhan
s'do pendohesh,
se ne zemer te kam.

Krejt qa kerkove,
nga une gjitha i ke,
do te fal boten,
per buzen qe me dhe.
Do ta jap fjalen,
qe gjitchka per ty i le,
vec te jem me ty,
o me ty o me asnje!

ref:
Vec nje her,
me lejo ti mua,
vec nje her,
ti puthi buzet tua.
Asnjeher askush
nuk na ndan
se kjo puthje
bashk na mban
---
Vec nje her,
leri fjalet e kota,
vec nje her,
leri qa thot bota.
Asnjeher askush
nuk na ndan
se kjo puthje
bashk na mban

Ndihem si nje princ,
kur te kam perball,
jo nuk eshte ender,
as nuk esht perall.
Kam shum per te then,
por kohen s'di ta ndal,
vec cfar ndjej per ty,
nuk pershkruhet me fjal.

Vec nje her,
me lejo ti mua,
vec nje her,
ti puthi buzet tua.
Asnjeher, asnjeher,
asnjeher o xhan,
s'do pendohesh, se ne zemer te kam.

Te rri larg teje,
jo se kam te let,
shpirti shum po vuan,
zemra s'rri e qet.
Buza eshte thar,
nje puthje po e pret,
un kam shum mall,
te dua perjet!

ref:
vec nje her,
me lejo ti mua
vec nje her,
ti puthi buzet tua
asnjeher askush
nuk na ndan
se kjo puthje
bashk na mban
---
vec nje her,
leri fjalet e kota
vec nje her,
leri qa thot bota
asnjeher askush
nuk na ndan
se kjo puthje
bashk na mban


Ky tekst u dërgua nga  spsshkodra3

Silvan Pentars - Vec Nje Her
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vec Nje Her".
3. Video është e këngës "Vec Nje Her", por nuk këndohet nga Silvan Pentars.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silvan Pentars:


Komente 0