Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silvan Pentars - Sa Te Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Cohem per cdo nat, ne shtrat dua te shoh,
Ku je ti moj zemer, ky shpirt shum te do,
Zgjohem cdo mengjes, prap me njojten shpres,
Kur sta nigjoj zerin, mbehet sikur vdes.

E pres nje mesazh, e pres nji lajmrim,
Tlutem eja shpirt, mos merr rrug pa kthim,
Lotet spo pushojn, tkujtoj me shum mall,
Do te mbaj ne zemer time, deri sa tjem gjall..
--
Nuk pershkruhet me fjal, aq sa shum te du,
Deri sa krejt bota, ishe ti per m,
Tani jeta ime, jo nuk ka kuptim,
ishe drita syve, ishe shpirti im!

Ref:
o baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Fjalt e kota i thua nga halli, eja shpirt, se shum mka mar malli.

O baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Sa te ftohta jan buzet e tua, kur sme thu fjalen te dua.

Jam i vdekur, me trup te ngjall,
Jam i prekur, shum nga ky mall,
U thanen lotet, skam me fjal,
Pa ty jetoj kot baby, dhe zemra don mu ndal.

Nigjoje zemren tende:
Kthehu nuk esht von,
Faljen e ke nga un,
Eja mi fshij lotet,
Me perqafo pa fund
--
Nuk pershkruhet me fjal, aq sa shum te du,
Deri sa krejt bota, ishe ti per mu,
Tani jeta ime, jo nuk ka kuptim,
Ishe drita syve, ishe shpirti im!

Ref:
O baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Fjalt e kota i thua nga halli, eja shpirt, se shum mka mar malli.

O baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Sa te ftohta jan buzet e tua, kur sme thu fjalen te dua.


Ky tekst u dërgua nga Albania1

Silvan Pentars - Sa Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Te Dua".
3. Video është e këngës "Sa Te Dua", por nuk këndohet nga Silvan Pentars.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silvan Pentars:


Komente 0