Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silvan Pentars - Fjalt E Babs Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Mora rrugen per shqipri, se harroj der sa t'vdes,
fjalt e babs n'mend i maj, kthehu bjir ktu te pres.
Mos u ngatrro ti me kend, mos i beso ati vend,
mos i merr tana permend, se ta po trrejn e ta po trrejn.
Vetom mbi tok, mos rri ti pa shok,
sgjille shoqnin ashtu si vedin ti e din.
ti mos trathto, te kam than,
maje fjalen qe ke dhan,
mos len vetem kend, e ty kush ska met lan.

mora letren me e lexhu, presim lajme per cdo dit,
nji fjal t'keqe me ndegju, baben tand e ke korit.
Nuk ban hajr ti ne kyt jet, me hum vlerat qe t'kam dhan,
tjeter kund ske ku mi gjet, se ska tjer bab as nan.
Ruje familjen djalo, vlen ma shum se tana,
shko ku t'dush, ban ca dush, po nuk ndrrojn do gjana.
Per kyt gja jam i sigurt, nuk dorzohem as si qoj durt,
nuk rren gjaku i gjurakut, nuk ka fjal ma te urt.
Baba jem me ka than, rujo t'keqes pa u ba,
se tkalumen e din tan, vetum ardhjen e dim na.
Shum vite kan kalu, erdhi koha per trimni,
me vendos me u martu, e me fut nji nuse n'shpi.
Leni qefin dhe rinin, lene klubat dhe shoqnin,
lene pijen dhe duhanin, duje grujen edhe fmin.
Puno shum e ruje lekun, lene hajnin dhe pizdhekun,
mlidhu n'shpi per cdo nat, bane gjumin ti rehat.

(Teksti Silvan Pentars)


Ky tekst u dërgua nga Pershkodren

Silvan Pentars - Fjalt E Babs
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjalt E Babs".
3. Video është e këngës "Fjalt E Babs", por nuk këndohet nga Silvan Pentars.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silvan Pentars:


Komente 0