Më mbaj mend (për 1 muaj)

Simba
 • Emri i Vërtetë:
 • Simbol Ramadani
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 27 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 1 Prill 1994
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
Këndon kryesisht: hip-hop

Simba është këngëtar i njohur. Ai eshte nje reper qe vjen nga Ferizaji, ben pjese ne grupin "Bad Man Simba" dhe punun me DD Studio.

Më datë 10 Mars 2014, Simbol publikon videoklipin "Hate My Swag", në bashkëpunim me B Fresh.

Më datë 9 Janar 2015, Simbol & Dori publikojnë videoklipin "Most Wanted".

Më datë 20 Qershor 2015, Albion X Simbol publikon videoklipin "Shotgun".

Më datë 27 Mars 2016, Mrk publikon videoklipin "Bang Bang", në bashkëpunim me Simbol.

Më datë 1 Prill 2016, Simbol publikon videoklipin "One Day".

Më datë 21 Prill 2017, Simba publikon videoklipin "Choppas".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Profili

SoundCloud

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet