Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Po Qaj

Qaj per ty dite e nate
po prap afer nuk te kam
dua te qetesohem po
nuk mundem dot
puthjet e tua deshiroj.

Qaj me vaj te madh
po kot se nuk vlejne
keta lot aspak…
Dua afer me te pas
po zemra don me plas
se ky kurbet po na ndan..

Po na ndan e na largon
nuk e kupton se dy zemra
duhen shume
e nuk munden me
u taku dot…

Dua ndonjehere edhe te fluturoj
te vij tek ti te te shoh
do te puth ngadale e do te perqafoj
do te shtrengoj ne krahe
se te dua shum…

Nuk te kisha lene kurr
se pa ty nuk jetoj dot
Ti jetes sime i dhe kuptim
ti syve te mia u dhe drite
lutju zotit me na plotesu nje
deshire te vish tek un
e un te vij me ty..
Lutju zotit dit e nate
qe ishalla te jemi bashke.

- Poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim