Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

M'a Trego

ME TREGO MENYREN SI MUND TE TE HARROJ.
SE ME KETE DHIMBJE S'MUND TE TE JETOJ.
M'A TREGO TE LUTEM SE S'MUNDEM ME TE DUROJ.
ME TREGO TE LUTEM NESE TY TE MUNGOJ.
M'A TREGO TE JETOJ DHE UNE PAK E QETE,
M'A MESO TE LUTEM T'A KERKOJ VERTETE.
M'A TREGO SE ZEMRA ESHTE BERE PLAGE
M'A TREGO TE JETOJ E QETE DHE UNE SIKUR VETEM PAK.
M'A TREGO SE SHUME PO VUAJ
M'A TREGO SE S'DUA TE JETOJ ME SI E HUAJ.
M'A TREGO SE DO TE JEM MIRENJOHESE PERGJITHMONE,
M'A TREGO TE LUTEM SE DHIMBJA ZEMREN PO M'A HELMON
SE SHPIRTI M'U HELMUA M'A TREGO SI MUND TE MOS TE TE DUA.....

- poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet