Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Për Trishtim


Varri Yt

Te lutem me fal qe me vuajtje te rende ne zemer po detyrohem te shkruaj kete leter dhe te tregoj realitetin tim dhe te verteten qe ndjej ne zemer per ty. Deshta dhe u mundova ta mbaj si fshehtessi por kot nuk munda sepse ndenjat e zemres sime qenkan me te forta se vete une dhe po me mundojne tere kohen. Nuk e di cpo ndodhe me mua a eshte kjo nje dashuri apo vetem nje miqesi e sinqerte.Kete nuk po mund ta kuptoj Tere kohen vetem ne ty po mendoj, leter e shkruaj ne nje moment shum te veshtire kur me se shumti po mendoj per ty dhe jam gati i sigurt se pas kesaj letre nuk do te mundem te gjej forcen qe te flas me ty sepse sigurisht do te me urresh dhe nuk do te duash te me flasesh kurre por edhe
nje here me duhet te them me FAL
se kete leter e shkruaj jo nga deshira por nga detyrimi i vuajtjeve dhe dhimbjeve qe kam ne zemer per ty Nese ke ndenja kupto te verteten qe e tregon kjo leter dhe te lutem mos me urrej Të Lutem më premto se do të mund të Bashkohemi në Botën E ëndrrave që ikemi Përjetuar së bashku ....unë do të Vij dhe Atëherë, asgjë nuk do të mund të na Ndajë, Të Lutem mos harro eja dhe dërgomi Lulet E Dashuris pranë Varit Timë edhe pse kam vdekur Unë E ndjej shikimin Tënd në mua edhe pse unë kam vdekur për gjithmonë dua që të kam Pran eshe pse nuk Egzistosh me do të jem gjithmon Pran Varit Tend!

- Poezi nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0