Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Si Mund Te Me Tradhetoje

Si mund te me tradhetoje mua? Mua vogelushen tende?
Une qe dhashe gjithcka dhe nuk kerkova asgje ne kembim..
Une qe te desha me gjithe qenien time..
Qe te fala sepse te desha
Si me tradhetove?
Si munde?
Sa do te doja te isha tani me ty , sa do te doja te ishim bashke dhe te me fshije lotet .
Keto lot qe po me mbysin .
I mbaj ne gryke qe te mos me dalin , por eshte e pamundur .
Shkaktari i loteve te mia .
Une te dua , ende .
Por nuk ke me vend tek une .
Per mua eshte e patolerueshme kjo gje .
Eshte e patolerueshme te jem ' ajo tjetra '
Dhe e di cfare ta shpif me shume?
Te mendosh se gjete personin qe do kalosh jeten dhe te jete vetem dicka kalimtare .
Kjo ta shpif.
Por ti nuk e ke provuar .
Sa do te doja te ishe ne vendin tim tani .
Nuk te uroj me te keqijat jo .
Nuk po te shaj edhe pse kam te drejten ta bej .
Uroj vetem te te mungoj ne cdo perqafim qe te japesh .
Uroj te te mungoj sa here te shohesh cifte te lumtura .
Uroj vertet te ma ndjesh mungesen.

- poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet