Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Dashurie


Do Behem

Do behem avokat i zemres tende.
E me burg kam me te denu.
Çdo sms qe une te shkrova.
Dhe ti pergjigje spate per mu.
Do behem gjykates i trupit tend dhe te burgosur prane vetes do te mbaj
Siç qava une nga vetmija per ty ,nga dashuria do te te mbush me vaj.
Do behem qeli per zemren tende brenda times te qendroj.
Ky eshte denimi qe ti do maresh
Qe vetem timen zemer, e jotja te dashuroj.
Do behem gardian per puthjet e tua.
Qe ti ato puthje te mi falesh vetem mua.
Ja ky eshte denimi yt zemer….
Qe te jem per ty e vetmja dhe unike femer….

- Poezi nga Simona ShalcanjZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente 0