Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Për Nënën


Nena Ime

Kurbeti na ndau. O moj nena ime. Ti jeton me mall, une vetem me kujtime, une ne vend te huaj, ti ne prag te dera. Une larg teje te kujtoj perhere. Ah moj nena ime zemra me rreh fort. Sa here flasim ne telefon syte me mbushen me lot. Ne zemren tende gjithmone brenda ti me mban. Dhe une deri ne frymen e fundit "Nene" do te therras. Bej durim o Nena ime se kjo largesi nje dite do te mbaroje. Me sy shpejt do me shikosh, zemra shume do te gezoje. Je gjeja me e shtrenjte qe sot ekziston. Gjithmone i lutem Zotit, shendet te te dhuroj. Nene moj nena ime qe me solle ne kete jete. Une jam bija jote, ti je Nena ime e shtrenjte. Nene moj nena ime, po te shkruaj nga larg. Te puth dhe te perqafoj me shume mall. Nene moj nena ime. Emri yt mos t'u harrofte kurre. Largesia na ndan, Dashuria na bashkon....

- Poezi nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0