Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Dashurie


Me Merr

Me merr.
Sa shum po e pres ate dite.
Sa e paduruar jam bere .
U be kohe qe dua tlargohem nga kjo bote u bene muaj te tere .
Sa e dhimbshme qenka pritja sa shume net rri pa gjume dhimbja zemres po i shtohet po merr frym ky shpirt dhe une.
Dua tlargohem nga kjo bote ku ka vec dhimbje dhe lot e tmerr.
T'lutem o zot pse nuk me merr.
Kuptoje te lutem gjendjen time tashme shnderohet ne tjeter njeri sjam me ajo vajze e dikurshme sjam me ajo qe njeh ti.
Tashme jetoj per te shkateruar te tjeret ti mbush ata me lot e hidherim .
Po ju tme falni se nuk e ben qellimisht ky shpirti im, zemren spo mund ta njoh ,
ajo ne nje bishe eshte kthyer eshte mbushur plot me hidherime dhe kurr nuk eshte mallengjyer.
sa e lodhshme qenka pritja shpirti rend me roberon.
Merme vdekje pn te lutem ,merme shpejt se me shpeton.
Askush se di cdo te thote te duash e te vuash si e marre.
Se dua mbeshtetjen tuaj s'dua t'keni mshire per mua kam qen e forte dhe do jem por kte radh tlargohem dua.
Dua te fle sot si engjell kur te zgjohem te jem si ne enderr.
Veten do ta ndjej te lumtur si kurr me pare.
Por do jem serisht e vetme do jem serisht e vrare.

- Poezi nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0