Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Ai Po Martohet

NJe dit para se ai te martohej, lash nje amanet qe atij i detikohej.
Vrava veten qe dasma e tij te anullohej, qellimin tim nuk e arrita, Per nje dashuri ne parajs Mberrita...
Te nesermen ora 10 casti qe aq shum adhuroja, si nje engjell nga lart cdo gje shikoja. Ai i veshur dhender me makin te zbukuruar, un e veshur nuse me arkivol te mbuluar. Njerzit e tij te gezuar me nje dor oriz e qellonin, njerzit e mi duke qar me nje dor dhe me mbulonin. Kurorat vun dhe ishin te gezuar, po dhe varri ime plot me kurora eshte mbuluar. Te 2 me makin benin xhiron ne qytet, te gjith dhendrin me buzeqeshje e shikonin, por nuk e dinin se ishte vrasesi ei vajzes qe ne cdo shtyll lajmerim vdekje lexonin. Varri ime nga te tjeret dallohet, se per ty nje amanet shkruhet. Nese nje dit do te pendohesh, eja te varri duke me therrit, se me kan veshur nuse dhe ty jam duke te prit. Nese nuk vjen dhe shum koh ka kaluar, eja te marresh kockat e mia se emrin tend kan formuar, ndoshta ateher do ta kuptosh sa te kam dashuruar....

- Poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet