Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Dashurie


Letra Jote

Zemra ime,po te shkruan shprti yt,gjate,oh sa gjate jam menduar,te te shkruaj apo jo.Dhe ja sot me ne fund vendosa.Ndala lotet mora lapsin,dhe nisa te hedh ne leter ate cka me ndjen zemra ime e coptuar.,Kam vetem nje lutje zemer te pakten ta lexosh kete leter,e pastaj bej si te duash coptoe ne dac,edhe me zemren time te coptuar e bere therime lendoje edhe me shume. zemra ime 6 muaj me pare kur per here te pare te pash gezimi im nuk kishte te treguar,vetem ato qe jan dashuruar e kuptojn me mire kete ndjesi.Te shihja 6 muaj ngrihesha me veshtiresi,pija,haja dhe merja fryme me veshtiresi e siklet te madh.Te takova ne mes te shtatorit c'vuajtje me shtonte ajo kohe po kurr kurren e kurres nuk mu zvogelua dashuria per ty.Mezi prisja momentin qe ti te dilje ne drite.Hoqa vuajtje te pa treguara sa qe fjalet nuk i pershkruajne dot,u perballa me shume vuajtje zemer.Dhe me ne fund ti dole ne drite te qeshurat tua u perzien me lotet e gezimit tim,oh c'gezim eshte ai cast,c'gezim me sjell ai moment. Po a e meritoj valle kete shperblim qe me ben ti mua,a e meritoj valle kete ftohtesi,kete sjelljen tende. Zemra ime spo te kerkoj shume zemer, vetme te te shoh nje here e te te puth syte e ballit,te te ndjej vec nje here prane,te ndjej aromen e qenies tende,vetem kac zemer. Shume eshte valle per ty kjo,apo jo. Jeta po me kalon shume shpejt e vecanerisht mungesa jote, sot zemer mu deshta te ta thom, te lutem trego pak butesi per shpirtin tend. Ka ardhur koha zemer qe zemra jote te zbutet dhe te ndjej pak dhimbje per nje shpirt qe e keputi malli,qe e mbyti merzia,qe i eshte djegur zemra dhe i jane thare lotet mendohu zemra ime mendohu. Ti per mua je ende zemra ime je shpirti,je gezimi dhe je pranvera e shkurter e asaj pak jete qe me ka mbetur. Vetem mos haro zemra ime se do te dashurohesh edhe ti e te te pyes edhe une a vuan edhe ti, me siguri qe po, pra atehere do te ndjesh dhimbjen time por edhe larg qoft larg qoft qe ta pesosh si une . Eja te te shoh te pakten nje here te lutem shum,Asgje me shume nuk dua ,Vec ti t’me duash e une te dua ,Zemer shpirti yt kaq kishte tani bej si te duash letren ndash grise ndac bej cte duash me te .Vec te lutem mos haro kush te donte cmendurisht.Te perqafon shpirti yt.

- Poezi nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0