Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Kush Jam?

Kush jam? Keshtu me the
Ja tani do te te përgjigjem😉
Jam ajo qe u lendova 😢
Jam ajo qe u theva 💔 ne zemer
por gjeta kurajo për te rifilluar jeten
për te gjetur ate qe kisha humbur 😶
Jam ajo qe cdo nate 🌑 derdhi lot 😢
për ty ..por qe ne mengjes🌅 buzeqeshi😄
sikur asgje ska ndodhur
Jam ajo qe pavarsisht pengesave 😲
kam arritur Ketu ku jam sot 👌
Jam ajo qe te deshta 😍❤
Me shume se askush tjeter 😉
te deshta ashtu sic je 👍
Jam ajo qe pas cdo grushti 👊
te dhene i jam bere balle 😖
atij grushti duke e thyer
Jam ajo qe pas cdo thike🔪 te ngulur pas shpine
kam qene e Duruar dhe s'kam then 😷 asgje
Jam ajo qe dhe ti do doje te ishe 😎
por kurre ti s'mund te jesh ne nivelin tim 😐
dhe smund te sillesh si une
dhe te Duash aq sa deshta une 😉😍👐🙌

- Poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim