Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Për Trishtim


Ajo

Ajo fshiu cdo mesazh me te.. I fshiu te gjitha dhe ato qe kishte ruajtur ne arkive..
Fshiu numrin e tij..
Fshiu cdo foto te tijen qe mbante ne celular..
Mblodhi te gjitha momentet me te te bukura, te trishtueshme dhe i hodhi ne plehra..
Asgje skishte patur vlere,rendesi.. Te pakten jo aq sa i kishte kushtuar ajo...
Me lot ne sy hoqi dore prej tij,hoqi dore prej dashurise qe ndjente per te,hoqi dore nga premtimet qe i kishte dhene.. Hoqi dore nga personi qe e donte me shume se veten..
U lodh dhe ajo..S'mundej me tani...
U lodh nga genjeshtrat,nga mashtrimet, nga veprimet e tij, nga fjalet, nga gjithcka..
U lodh nga dashuria qe ndjente per te dhe pse te ndare...
Per te paren her ajo u lodh nga vete ai...
Per te paren here ishte ajo qe u dorezua..
Me lotet qe vashdonin ti digjnin mbi fytyre ajo i premtoi vetes qe s'do kthehej me te ai..
Asnjehere me s'do ti fliste, sdo ti kushtonte rendesi,dhe nese malli do e digjte perbrenda..
Asnjehere me s'do derdhte lot per te...
Per dike qe hoqi dore nga ajo
Per dike qe si meritonte ato lot..
Per dike qe se meritonte dashurine e saj..
Asnjehere me s'do fliste per te me askend..
Asnjehere me s'do bente gjithcka per ta pare..
Asnjehere me s'do e bente ate qendren e jetes se saj..
Kete here ajo e kishte vendosur..
E kishte vendosur ta largonte nga jeta e saj, nga mendja e saj,pse jo dhe nga zemra e saj..
Kishte vendosur te jetonte jeten e saj..
Kishte vendosur te luftonte per te rikthyer buzeqeshjen...
Kishte vendosur te realizonte cdo enderr te saj, te bente krenare prinderit esaj..
Kishte vendosur te luftonte per te qene e lumtur..
Dhe nderkohe qe mendonte fshin syte nga lotet dhe me ze te ulet peshperit:
'Kete here sdo kete me kthim.. Tani,sot me humbe Pergjithmone!!!'

- Poezi nga Simona Shalcanj


- U dërgua nga Simona Shalcanj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0